×

Baza wiedzy

Ozonowanie jako sposób dezynfekcji kurnika 

Budynki w gospodarstwie rolnym powinny być poddawane regularnej dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji ze względu na utrzymanie ich właściwego poziomu higieny. Warto pamiętać, że choroby drobiu roznoszą się bardzo szybko, doprowadzając do pomoru zwierząt. W walce z nimi nie pomoże wyłącznie posprzątanie kurnika. Konieczne jest sięgnięcie po zdecydowanie silniejsze metody.

więcej
Hotel

Ozonowanie hoteli

Hotele, sale konferencyjne i pensjonaty to miejsca, w których przewija się rzesza ludzi, nierzadko z różnych stron świata. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ale nie tylko, warto zadbać o regularną dezynfekcję pokoi i części wspólnych. Idealnie nadaje się do tego ozonowanie.

więcej

Ozonowanie obiektów szpitalnych

Istnieją miejsca, w których troska o idealną czystość i dezynfekcję jest niezwykle istotna. Do takich miejsc z pewnością zaliczyć można szpitale. Obiekty, w których przebywa wielu chorych, szczególnie na choroby zakaźne, wymagają wyjątkowej dbałości o sterylność, aby nie zarazić innych osób, szczególnie tych o osłabionych organizmach, mających problemy z prawidłowym działaniem układu immunologicznego. Dlatego placówki medyczne chętnie korzystają z ozonowania.

więcej

Co daje ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji pomieszczeń bez wykorzystywania szkodliwej chemii. Jednocześnie ozonowanie ma potwierdzone działanie w walce z bakteriami, wirusami, grzybami, a nawet niektórymi pasożytami (niszczy ich jaja oraz oocysty). Do tej pory używano go głównie w budynkach użyteczności publicznej, przede wszystkim w szpitalach i przychodniach, ale obecnie, między innymi z uwagi na epidemię koronawirusa, ozonowanie wykorzystuje się także w mieszkaniach prywatnych.

więcej
Przedszkole

Ozonowanie przedszkoli i żłobków

Przedszkola, żłobki czy kluby malucha to miejsca, w których ze względu na nagromadzenie się dzieci, dość szybko dochodzi do roznoszenia się bakterii i wirusów, wywołujących różnorodne choroby. Niektóre z nich, tak jak rotawirusy, przenoszą się bardzo łatwo poprzez na przykład wspólnie używane zabawki. W krótkim czasie mogą spowodować chorobę wszystkich dzieci, a także ich opiekunek i dosłownie sparaliżować pracę instytucji.

więcej
Szpital

Jak odkazić mieszkanie po chorobie (koronawirusie)?

Niestety, także Polska nie uchroniła się przed przedostaniem się na jej terytorium groźnego koronawirusa. Jak na razie liczba chorych wciąż wzrasta, a co więcej, chorują osoby wcześniej poddawane kwarantannie. Z powodu, że wirus jest w stanie przetrwać poza organizmem człowieka lub zwierzęcia nawet kilka dni, przed ponownym korzystaniem z domu lub mieszkania, w którym przebywała osoba chora lub poddawana kwarantannie, konieczne jest jego odkażenie.

więcej

Napisz lub zadzwoń jeszcze dziś, nie zwlekaj!

(+48) 519 422 773 | (+48) 793 780 801 | biuro@ddd-pomoc.pl