×
Szpital

Jak odkazić mieszkanie po chorobie (koronawirusie)?

Niestety, także Polska nie uchroniła się przed przedostaniem się na jej terytorium groźnego koronawirusa. Jak na razie liczba chorych wciąż wzrasta, a co więcej, chorują osoby wcześniej poddawane kwarantannie. Z powodu, że wirus jest w stanie przetrwać poza organizmem człowieka lub zwierzęcia nawet kilka dni, przed ponownym korzystaniem z domu lub mieszkania, w którym przebywała osoba chora lub poddawana kwarantannie, konieczne jest jego odkażenie.

Wirus COVID-19 jest w stanie przeżyć na powierzchni mebli, drzwi i przedmiotów osobistych nawet kilka dni. Dlatego już po wyzdrowieniu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji wnętrza. Co gorsza, lekarze alarmują, że osoby, które wyszły z choroby, mogą ponownie stać się jej ofiarą. 

Specjaliści od ozonowania

Podstawowym krokiem jest zatrudnienie do dezynfekcji specjalistów. Dysponują oni przede wszystkim środkami ochrony osobistej, dzięki czemu są dobrze zabezpieczeni i nie przeniosą wirusa dalej. Wszystkie przedmioty, z którymi styczność miał chory, szczególnie w łazience i w kuchni, poddać należy ozonowaniu.

Ozon w formie gazowej osiada na wszystkich przedmiotach we wnętrzu. Jednocześnie potwierdzono w 17 opublikowanych pracach, że niszczy on koronawirusa SARS, o budowie bardzo zbliżonej do COVID-19. Wstępne wyniki badań prowadzonych w Institute of Virology, Hubei (Chiny) potwierdzają, że ozon niszczy nowego 2019-nCoV. Koronawirus to wirus osłonkowy otoczony dodatkową osłonką lipidową. Błona ta jest mu zwykle potrzebna do kolejnej infekcji – takie wiriony są wrażliwe na niszczący ją ozon. Ozon rozbija cząsteczki lipidowe w miejscu ich podwójnych lub potrójnych wiązań (nienasycone kwasy tłuszczowe). Gdy osłonka lipidowa wirusa ulegnie fragmentacji, wtedy kwas nukleinowy (RNA czy DNA) traci swoje właściwości. Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wiriony bezosłonkowe. Nowy koronawirus jest wirusem osłonkowym, a ozon reaguje z jego lipidami, białkami, węglowodanami i kwasami nukleinowymi. Nowy koronawirus jest więc wrażliwy na ozonowanie.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Koronawirus to prawdziwe zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia milionów ludzi na całym świecie. Dlatego do walki z nim podejść trzeba bardzo poważnie. Samo wietrzenie wnętrza zdecydowanie nie wystarczy. Zatrudnienie fachowców powoduje, że akcja ozonowania pomieszczenia i tym samym neutralizowania ewentualnych wirusów ma olbrzymie znaczenie dla mieszkańców mieszkania, ale także dla osób z ich otoczenia. Specjalistyczna ekipa posiadająca odpowiedni sprzęt i elementy ochronne zadba także o to, by z mieszkania usunąć na przykład śmieci, które potencjalnie mogą być również źródłem zachorowania. Dzięki ozonowaniu w krótkim czasie powrócić można do domu mając pewność, że przebywający w nim ludzie są stuprocentowo bezpieczni.

Pracujemy na terenie woj. pomorskiego

(Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Słupsk, Bytów, Lębork)

Napisz lub zadzwoń jeszcze dziś, nie zwlekaj!

(+48) 519 422 773 | (+48) 793 780 801 | biuro@ddd-pomoc.pl