×
Hotel

Ozonowanie hoteli 

Hotele, sale konferencyjne i pensjonaty to miejsca, w których przewija się rzesza ludzi, nierzadko z różnych stron świata. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ale nie tylko, warto zadbać o regularną dezynfekcję pokoi i części wspólnych. Idealnie nadaje się do tego ozonowanie.

Zalety ozonowania

Ozonowanie ma wiele zalet. To przede wszystkim metoda bardzo naturalna. Ozon 03 rozkłada się do zwykłego tlenu. Jednocześnie bezwzględnie należy pamiętać, że ozonowanie musi być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących specjalistycznymi generatorami ozonu i z odpowiednią ochroną osobistą. Ozon jest bardzo groźny dla zdrowia ludzi. Dlatego proces ozonowania przeprowadza się przy zamkniętych oknach. Następnie po trzech godzinach można wejść do pomieszczenia w masce i otworzyć okna, a wietrzyć przez 15 minut. 

Ozon należy do grona najsilniejszych środków do dezynfekcji chemicznej. W formie gazowej idealnie nadaje się do wykorzystania w hotelach, ponieważ potrafi wnikać w tkaniny, których w takich miejscach nie brakuje. Jest znany z właściwości wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych. Usuwa również jaj i oocysty pasożytów, na przykład z rodzaju Cryptosporidium. Działanie ozonu to niszczenie zarazków zdolnych do przeżycia na powierzchni obiektów nieożywionych i zapobieganie ich transmisji.

Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna?

Do hotelu przyjechać może także osoba chora, będąca nosicielem zaraźliwego wirusa. W przypadku wielu nie wystarczy samo standardowe posprzątanie czy wywietrzenie. Wirusy mogą przetrwać na powierzchni mebli i hotelowych przedmiotów, zarażając gości i pracowników. Wirus grypy zachowuje swoje właściwości na powierzchni od 5 godzin do 7 dni w zależności od temperatury otoczenia i wilgotności. Norowirusy (nieżyt żołądka i jelit u dorosłych ludzi) przeżywają do 4 tygodni nawet na ciepłych i suchych powierzchniach. Mogą przetrzymać działanie wielu dezynfektantów. Koronawirus do tej pory nie ma jednoznacznie potwierdzonej długości bytowania poza organizmem ludzkim, ale wstępnie szacuje się, że w sprzyjających warunkach może przetrwać nawet 9 dni.

Ozonowanie pozwala zabezpieczyć się także przed rozwojem pleśni i grzybów, a także usunąć alergeny. Goście hotelowi docenią to, przyznając takiemu obiektowi zdecydowanie więcej gwiazdek w swoich ocenach. Ozonowanie pozwala także usunąć nieprzyjemne zapachy, także te po paleniu papierosów, co jest częstym problemem. Definitywne usunięcie odoru tytoniowego w przypadku ozonowania zajmuje jedynie 35 minut. Po jego użyciu powietrze nabiera specyficznego zapachu, przypominającego powietrze przed nadejściem burzy (nic dziwnego, w końcu wówczas wdychamy najwięcej ozonu).

Sprawna ekipa fachowców jest w stanie przeprowadzić ozonowanie tak, żeby jak najmniej wpłynęło ono na gości i pracowników obiektu. Natychmiastowe działanie, niska uciążliwość i przyjazne koszty to zalety stojące za ozonowaniem hoteli, pensjonatów i sal konferencyjnych jako metodą ich dezynfekcji.

Pracujemy na terenie woj. pomorskiego

(Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Słupsk, Bytów, Lębork)

Napisz lub zadzwoń jeszcze dziś, nie zwlekaj!

(+48) 519 422 773 | (+48) 793 780 801 | biuro@ddd-pomoc.pl