×
Przedszkole

Ozonowanie przedszkoli i żłobków

Przedszkola, żłobki czy kluby malucha to miejsca, w których ze względu na nagromadzenie się dzieci, dość szybko dochodzi do roznoszenia się bakterii i wirusów, wywołujących różnorodne choroby. Niektóre z nich, tak jak rotawirusy, przenoszą się bardzo łatwo poprzez na przykład wspólnie używane zabawki. W krótkim czasie mogą spowodować chorobę wszystkich dzieci, a także ich opiekunek i dosłownie sparaliżować pracę instytucji.

Dlatego właściciele oraz dyrektorzy tego rodzaju jednostek opiekuńczych powinni bardzo starannie dbać o czystość i higienę w środku. Istotne jest szczególne regularne ozonowanie wnętrza i znajdujących się w nim przedmiotów.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie jest metodą, która daje stuprocentową gwarancję eliminacji źródeł bakterii i wirusów. Dzięki niemu pozbyć się można roztoczy wraz z ich odchodami, wywołujących alergie, a także grzybów i ich zarodniki. Usuwa jaja i oocysty pasożytów, na przykład z rodzaju Cryptosporidium. Ozon ma formę gazu, dlatego skutecznie wnika w materiały, takie jak dywany, pluszaki, zasłony albo rolety. Taki stan skupienia umożliwia także dokładne przedostanie się w każdą szczelinę.

Co najważniejsze, ozonowanie jest bezpieczne również dla małych dzieci. Ministerstwo Zdrowia uznało go za naturalny i ekologiczny środek służący odkażaniu mikrobiologicznemu wnętrz. W porównaniu do tradycyjnego chloru, jego działanie jest 50 razy skuteczniejsze i aż 3000 razy szybsze. Odbywa się to dzięki specjalnym urządzeniom do rozpylania. W ten sposób praca placówki jest jak najmniej narażona na paraliż.

Czym jest ozon?

Ozon to jeden z najsilniejszych utleniaczy. Jego rozpylenie w formie gazowej poprawia jakość i sterylizuje powietrze. Ozonowanie jest używane także w walce z nieprzyjemnym zapachem. Po jego zastosowaniu nie powstają szkodliwe produkty uboczne, gdyż rozkłada się do tlenu. Można go wytwarzać na miejscu w przenośnych generatorach. Jednocześnie niszczy on zarazki zdolne do przeżywania na powierzchni obiektów nieożywionych i zapobiega ich transmisji.

Antywirusowe działanie ozonu jest znane już od bardzo dawna, a przy tym naprawdę starannie udokumentowane. Niszczy on zarówno wirusy bezosłonkowe, jak i osłonkowe. Co ważne w przypadku miejsc takich jak przedszkola i żłobki, wirusy charakteryzują się zdolnością do zachowania wirulencji na powierzchniach przez długi okres czasu (na przykład norowirusy). Są przenoszone z zanieczyszczonych powierzchni na opuszki palców, a następnie na kolejne powierzchnie takie jak pokrywy toalet, klamki oraz zabawki, których w takich budynkach nie brakuje.

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż walczyć z późniejszymi skutkami wielu chorób wśród dzieci i ich opiekunów. Dlatego naszą ofertę ozonowania kierujemy do dyrektorów i właścicieli miejsc, w których przebywają duże grupki dzieci. Działamy sprawnie i bezpiecznie, rozprawiając się z chorobotwórczymi bio-cząsteczkami.

Pracujemy na terenie woj. pomorskiego

(Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Słupsk, Bytów, Lębork)

Napisz lub zadzwoń jeszcze dziś, nie zwlekaj!

(+48) 519 422 773 | (+48) 793 780 801 | biuro@ddd-pomoc.pl